czy-adwokat-w-sprawie-rozwodowej-jest-konieczny

W dzisiejszym wpisie Nasza Kancelaria Prawna odpowie na pytania, czy adwokat w sprawie rozwodowej jest konieczny? oraz czy warto udać się do profesjonalisty w celu uzyskania pomocy prawnej? Zastanawiając się nad poważną decyzją, czy wnieść pozew o rozwód do sądu, niejednokrotnie zaczynamy od tego, czy warto pójść ze „swoją sprawą” do profesjonalisty czy może działać na tzw. własną rękę. Na naszym blogu odnajdziecie wpisy  Rozwód za porozumieniem stron: 7 zalet i wad oraz  Rozwód z orzekaniem o winie: 3 wady i 3 zalety

Małżonkowie wnoszący do Sądu pozew o rozwód, chcieliby, aby sprawa zakończyła się jak najszybciej. Każda sprawa oraz małżeństwo jest inne i sąd prowadząc postępowanie rozwodowe będzie rozpatrywał wiele różnych kwestii. Istotne będzie czy małżeństwo posiada wspólne małoletnie dzieci, czy ma wspólny majątek, mieszka razem bądź osobno.

Gdy pozew rozwodowy zostanie sporządzony przez profesjonalistę, sąd nie będzie wzywał strony do uzupełnienia wyżej wspomnianych braków formalnych, co skutkuje brakiem zbędnego przedłużenia całego postępowania. Na przestrzeni ostatnich lat kodeks postępowania cywilnego zmieniał się wielokrotnie, co wymusza bieżącą znajomość aktualnych przepisów prawa, by sporządzony pozew o rozwód zawierał wszystkie potrzebne dane i wnioski.

Plusem ustanowienia pełnomocnika jest także to, że w sądzie będziemy musieli stawić się prawdopodobnie tylko raz – w celu osobistego przesłuchania. W kolejnych czynnościach będzie mógł wyręczyć Nas pełnomocnik. Oczywiście udział strony w sprawie rozwodowej może okazać się przydatny. W końcu to strony same najlepiej wiedzą, jak wyglądało ich pożycie małżeńskie. Niemniej jednak, wiadomym jest, że spotykanie się w Sądzie z byłym partnerem może być dla kogoś nieprzyjemną i stresującą sytuacją. Dlatego w przypadku udzielonego pełnomocnictwa, można tych spotkań w przeważającym zakresie uniknąć.

 

 

Warto podkreślić profesjonalizm pełnomocnika, który będzie kluczowy w sprawie o rozwód przy choćby daleko idących konsekwencjach. Chodzi tutaj chociażby o obciążenie obowiązkiem alimentacyjnym czasami na całe życie.

Dlatego do procesu trzeba podejść profesjonalnie i na pewno nie można go lekceważyć. Taką ochronę prawną zapewni nam adwokat, który na co dzień zajmuje się tego typu sprawami i będzie czuwał nad Twoim interesem. A już szczególnie wtedy, kiedy masz podejrzenia, że druga strona skorzysta z pomocy profesjonalnego pełnomocnika (adwokata lub radcy prawnego). Warto zapewnić sobie co najmniej równowagę sił. Adwokat wie, jakie instrumenty procesowe można wykorzystać, aby jak najlepiej zabezpieczyć Twoje potrzeby oraz interesy. Ma to istotne znaczenie, ponieważ procesy sądowe stają się coraz bardziej sformalizowane i niekiedy mówiąc wprost: można przegrać sprawę, mając rację.

Oczywiście jeśli w ciągu ostatnich kilku lat rozwodziliście się co najmniej kilkadziesiąt razy, to zapewne poradzicie sobie przed Sądem sami. Jednakże w przeciwnym razie nie radzimy ryzykować samodzielnego występowania przed Sądem w tak ważnej życiowej sprawie.

Podsumowując: adwokat w sprawie rozwodowej jest konieczny, ponieważ pozwoli to przyspieszyć całą sprawę i oszczędzi silnych emocji związanych z postępowaniem. A także odpowiednio zadba o Nasze interesy. 

Zapoznaj się z naszą ofertą: adwokat od rozwodów Gdańsk

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszamy Cię do kontaktu z naszą Kancelarią:
58 354 10 88 lub email: info@kancelaria-temida.com

Skorzystaj z pomocy adwokata z naszej Kancelarii Prawnej w Gdańsku nawet bez wychodzenia z domu!
Umów się na poradę w Kancelarii Adwokackiej, wideoporadę lub poradę telefoniczną.