+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Podział majątku wspólnego - adwokat Gdańsk

Podział majątku wspólnego - kompleksowo

W celu podziału majątku wspólnego małżonków przeprowadzimy Cię przez całe postępowanie fachowo i z wyczuciem, tak byś czuł/czuła się spokojny/a o podejmowane przez nas kroki prawne, aż do pozytywnego zakończenia sprawy. 

Chcesz szybko podzielić Wasz majątek wspólny? Z naszą Kancelarią to możliwe! Umów się na rozmowę z adwokatem z naszej Kancelarii w Gdańsku. 

 

 • Jesteś po rozwodzie i chcesz podzielić Wasz wspólny majątek
 • Nie wiesz jak policzyć Twoje i małżonka nakłady na majątek wspólny?
 • A może część Waszego majątku była np. tylko Twoją własnością?
 • W trakcie trwania małżeństwa dostałaś np. spadek lub darowiznę i nie wiesz, jak to rozliczyć przy podziale majątku?
 • Nie wiesz jak wycenić Wasz majątek?
 • A może często zmienialiście składniki Waszego majątku i nie wiesz, co i jak możecie podzielić?
 • Macie kredyt hipoteczny/ kredyt mieszkaniowy i nie wiesz, jak go rozliczyć przy podziale majątku?
 • Spłacacie razem ratę kredytu hipotecznego i nie wiesz, jak to ująć przy podziale majątku?
 • A może prowadzisz działalność gospodarczą i nie wiesz, czy i jak podzielić Wasz majątek z małżonkiem? 
 • A może małżonek nie mówi Ci wszystkiego i do końca nie wiesz, jaka jest jego sytuacja majątkowa?

Co zyskujesz korzystając z naszej pomocy przy podziale majątku wspólnego?

 • Otrzymasz od nas pomoc prawną wraz z dokładną i szczegółową poradą prawną, w której omówimy wszelkie kwestie Twojej sprawy. Adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania
 • Dysponujemy bazą sprawdzonych rzeczoznawców majątkowych i detektywów, którzy zbiorą dowody potrzebne do sprawy
 • Współpracujemy z psychologami, którzy wezmą pod opiekę Ciebie i Wasze dzieci, by spokojnie przejść przez ten trudny etap w Twoim życiu
 • Adwokat z naszej Kancelarii w Gdańsk uzyska wszelkie potrzebne dokumenty do sprawy
 • Złożymy wniosek o podział majątku wspólnego małżonków (wraz z ew. wnioskiem o zniesienie współwłasności)
 • Reprezentujemy w Sądzie, jesteśmy obecni na posiedzeniach Sądu razem z Tobą, więc nie będziesz sam! Dopilnujemy Twoich interesów!
 • Sporządzamy wszelkie pisma procesowe, jak również apelacje i zażalenia od orzeczeń sądów I instancji i reprezentujemy Klientów w postępowaniach odwoławczych,
 • Pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Możesz zadzwonić do adwokata z naszej Kancelarii w Gdańsku zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy. Rozumiemy, że w sprawach rodzinnych bywają trudne chwile, w których potrzebne jest nasze wsparcie.
 • Dostaniesz dostęp do platformy on-line naszej Kancelarii w celu monitorowania Twojej sprawy. Będzie tam na bieżąco uaktualniany stan Twojej sprawy jak również będą tam udostępniane dokumenty. Gdy do Twojej sprawy zostanie dodany nowa informacja lub dokument (np. otrzymane z Sądu lub od przeciwnej strony pismo, protokół z rozprawy, wyrok etc.) otrzymasz maila z powiadomieniem. Będziesz miał/a dostęp do Twojej sprawy, jej statusu oraz wszelkich pism i informacji na jej temat 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja mobilna naszej platformy jest również bezpłatnie dostępna w Google Play.  

Nasza Kancelaria zajmuje się także podziałem majątku wspólnego w Gdyni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zadzwoń! Adwokat z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Podział majątku wspólnego po rozwodzie

Uprawomocnienie się wyroku rozwodowego stanowi moment, w którym małżeństwo formalnie dobiega kresu. Jednak nie oznacza to końca wszystkich spraw łączących ze sobą małżonków. W zdecydowanej większości przypadków trzeba jeszcze przeprowadzić podział majątku wspólnego. W jaki sposób tego dokonać?

Jak przeprowadzić podział majątku wspólnego po rozwodzie?

Co prawda przepisy prawa zezwalają na przeprowadzenie podziału majątku wspólnego od razu w wyroku rozwodowym. Niestety, jest to uprawnienie, a nie obowiązek sądu, z którego bardzo rzadko korzysta się w praktyce. Gdańsk nie jest wyjątkiem od tej reguły. To z kolei oznacza konieczność otwarcie osobnej sprawy, w której zostanie dokonany podział majątku po rozwodzie. Warto w tym kontekście podkreślić, że byli małżonkowie mogą samodzielnie podzielić swój majątek wspólny. W tym celu wystarczające jest zawarcie umowy, która w niektórych przypadkach – np. wówczas, gdy w skład majątku wspólnego wchodzi nieruchomość – powinna przybrać formę aktu notarialnego.

Oczywiście, aby podział majątku po rozwodzie mógł nastąpić na podstawie umowy konieczne jest porozumienie się przez byłych małżonków co do sposobu podziału. W przeciwnym wypadku jedynym rozwiązaniem pozostaje sądowy podział, po wcześniejszym przeprowadzeniu odpowiedniego postępowania. Rozpoczyna je wniosek o podział majątku. Bez niego sąd nie rozpocznie postępowania, stąd warto wiedzieć, jak go napisać. Im lepiej zostanie on sporządzony, tym większe szanse, że wnioskodawca uzyska korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.


Podział majątku po rozwodzie – jak napisać wniosek?

Wniosek o podział majątku jest pismem procesowym, którego najważniejszym elementem jest wskazanie wszystkich składników majątku wspólnego oraz zaproponowane ich podziału pomiędzy byłych małżonków. W grę mogą tu wchodzić różnorodne rozwiązania: przyznanie małżonkom wyłącznej własności poszczególnych składników; sprzedaż majątku i podział uzyskanej sumy czy przejęcie majątku wspólnego przez jednego z małżonków z obowiązkiem spłaty drugiego. Ważne, aby podział majątku wspólnego został dokonany w sposób zgodny z prawem. W przeciwnym razie sąd nie przystanie na propozycje małżonków.


Wniosek o podział majątku wspólnego – gdzie znaleźć pomoc?

W związku z tym w tego rodzaju sprawach korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy adwokata, który wyjaśni wszystkie meandry sprawy o podział majątku wspólnego, a jednocześnie pomoże ją szybko i sprawnie przeprowadzić. Co prawda siedzibą naszej kancelarii jest Gdańsk, jednak świadczymy nasze usługi dla klientów z całego kraju. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii udzielamy porad i konsultacji prawnych online, w godzinach dostosowanych do indywidualnych preferencji naszych klientów. Specjaliści od prawa rodzinnego pracujący w naszej kancelarii dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej zabezpieczyć interesy osób i instytucji korzystających z naszych usług – w tym oczywiście w obszarze prawa rodzinnego i opiekuńczego.