+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Alimenty - adwokat Gdynia

Potrzebujesz pomocy prawnej związanej z alimentami w Gdyni? Nasza kancelaria adwokacka od lat zajmuje się nawet najbardziej skomplikowanymi sprawami z zakresu prawa rodzinnego, również tymi, które związane są z obowiązkiem alimentacyjnym.

Alimenty - szybko i bezstresowo!

W celu uzyskania alimentów dla Ciebie lub Twojego dziecka/dzieci, przeprowadzimy Cię przez cały proces w możliwie najkrótszym czasieChcesz szybko uzyskać alimenty na Twoje konto? Z naszą kancelarią to możliwe! Dzięki wsparciu naszego prawnika od alimentów, uzyskasz alimenty bez zbędnego stresu i w możliwie najkrótszym czasie. Adwokat od alimentów w Gdyni podpowie Ci, co zrobić, żeby szybko i bez zbędnej zwłoki zakończyć sprawę.

 

 • Twój małżonek/partner/narzeczony nie łoży na Wasze dziecko/dzieci?
 • Jesteś w trakcie rozwodu i nie masz z czego utrzymać dziecka i siebie?
 • Zarabiasz mniej od małżonka/partnera i potrzebujesz od niego alimenty na dzieci?
 • Potrzebujesz wyższych alimentów na dzieci, ponieważ te dotychczasowe są zbyt niskie?
 • A może nie stać Cię na płacenie wysokich alimentów i chcesz je zmniejszyć?
 • Dziecko jest już dorosłe, a Ty ciągle płacisz na nie alimenty? Chcesz przestać?

 

Umów się na rozmowę z naszym adwokatem!


Co zyskujesz korzystając z pomocy naszego prawnika od alimentów w Gdyni?

 • Otrzymasz od naszego prawnika od alimentów pomoc prawną wraz z dokładną i szczegółową poradą prawną, w której omówione zostaną wszelkie kwestie Twojej sprawy. Adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z kwestią alimentacyjną. 
 • Pomożemy w uzyskaniu wszelkich potrzebnych dokumentów do sprawy. Adwokat z naszej Kancelarii Prawnej w Gdańsku uzyska odpisy aktów stanu cywilnego z USC
 • Złożymy pozew o alimenty (o zasądzenie alimentów, o obniżenie alimentów, o podwyższenie alimentów, o uchylenie obowiązku alimentacyjnego)
 • Reprezentujemy w Sądzie, jesteśmy obecni na posiedzeniach Sądu razem z Tobą, więc nie będziesz sam! Dopilnujemy Twoich interesów!
 • Sporządzamy wszelkie pisma procesowe, jak również apelacje i zażalenia od orzeczeń sądów I instancji i reprezentujemy Klientów w postępowaniach odwoławczych,
 • Współpracujemy z bazą sprawnie i szybko działających komorników, żeby jak najszybciej wyegzekwować dla Ciebie pieniądze!
 • Pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Możesz zadzwonić do nas zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy. Rozumiemy, że w sprawach rodzinnych bywają trudne chwile, w których potrzebne jest nasze wsparcie. Możesz zadzwonić do adwokata od alimentów z naszej Kancelarii zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy
 • Dostaniesz dostęp do platformy on-line naszej Kancelarii w celu monitorowania Twojej sprawy. Będzie tam na bieżąco uaktualniany stan Twojej sprawy jak również będą tam udostępniane dokumenty. Gdy do Twojej sprawy zostanie dodany nowa informacja lub dokument (np. otrzymane z Sądu lub od przeciwnej strony pismo, protokół z rozprawy, wyrok etc.) otrzymasz maila z powiadomieniem. Będziesz miał/a dostęp do Twojej sprawy, jej statusu oraz wszelkich pism i informacji na jej temat 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja mobilna naszej platformy jest również bezpłatnie dostępna w Google Play.  

Nasza Kancelaria zajmuje się także sprawami alimentacyjnymi w Gdańsku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Zadzwoń! Adwokat od alimentów z naszej Kancelarii doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Alimenty Gdynia – na jakie wsparcie prawne możesz liczyć?

 

Nasza kancelaria w Gdyni od lat zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego, między innymi takimi, jak sprawy alimentacyjne. Mamy w tym zakresie niezwykle szerokie doświadczenie, a także wiedzę na temat przepisów prawa i świadomość, że sprawy rodzinne bywają niezwykle skomplikowane.

Jeśli szukasz pomocy adwokata od alimentów w Gdyni, zapraszamy do kontaktu. Udzielimy Ci niezbędnych porad prawnych, a jeśli zajdzie taka potrzeba, zapewnimy Ci pełne wsparcie na każdym etapie sprawy o alimenty.

Ubieganie się o alimenty nie musi być trudne

Jakiś czas temu Ty i Twój partner podjęliście decyzję o zakończeniu związku małżeńskiego, a teraz chcesz ubiegać się o alimenty na małoletnie dziecko? A może był to rozwód z orzekaniem o winie i chcesz otrzymywać alimenty na siebie? Możesz otrzymywać takie świadczenie do momentu, aż wejdziesz w nowy związek małżeński.

Korzystając z pomocy adwokata w Gdyni od alimentów, zwiększasz swoje szanse na wygranie sprawy, a także na to, że wysokość alimentów będzie dla Ciebie odpowiednia. Pomożemy Ci także w sprawie o ustalenie kontaktów z dzieckiem lub w skorzystaniu z funduszu alimentacyjnego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zachęcamy do kontaktu!


Podwyższenie alimentów – możemy Ci pomóc


 A może już otrzymujesz alimenty, jednak – w związku z inflacją i rosnącymi cenami – chcesz walczyć o ich podwyższenie? Jest to całkowicie zrozumiałe, tym bardziej że z wiekiem dziecko ma coraz większe potrzeby. A przecież obojgu rodzicom powinno zależeć na tym, aby mogło ono zwiedzać świat, rozwijać swoje pasje czy brać udział w zajęciach dodatkowych.

Wymaga to jednak płacenia alimentów przez tego rodzica, który nie sprawuje stałej opieki nad dzieckiem. Prawnik od alimentów w Gdyni pomoże Ci w zgromadzeniu niezbędnych materiałów i w ubieganiu się o podwyższenie alimentów.


Obniżenie alimentów – czy jest taka możliwość?


Od pewnego czasu masz obowiązek wypłacania alimentów na rzecz małoletniego dziecka, jednak Twoja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu? A może Twój stan zdrowia gwałtownie się pogorszył? Być może masz szansę na obniżenie alimentów. Nasza kancelaria prawna zajmuje się również takimi sprawami, i to z doskonałymi wynikami.

Skontaktuj się z nami, a przeanalizujemy wszystkie sprawy związane z Twoim obowiązkiem alimentacyjnym i sytuację finansową, a następnie – na drodze sądowej – będziemy dążyć do obniżenia alimentów, przynajmniej na jakiś czas.

A może chcesz dążyć do uchylenia obowiązku alimentacyjnego na dorosłe dziecko?

Uchylenie obowiązku związanego z wypłacaniem alimentów na dorosłe dziecko to rozwiązanie, które nie bez powodu budzi duże zainteresowanie. Obowiązek alimentacyjny nie wygasa bowiem automatycznie. Jeśli Twoje dziecko podjęło już pracę zarobkową i jest w stanie samodzielnie się utrzymać, możesz żądać uchylenia obowiązku alimentacyjnego, składając odpowiedni wniosek. W takim przypadku płacenie alimentów nie jest już konieczne. Warto jednak skorzystać z pomocy prawnej.


Zaufany prawnik – alimenty Gdynia

Jeśli szukasz doświadczonego prawnika od alimentów w Gdyni, zapraszamy do kontaktu. Możesz liczyć na pełne wsparcie w całym zakresie prawa rodzinnego, między innymi z zakresu alimentów, władzy rodzicielskiej czy kwestii takich, jak zaprzeczenie ojcostwa i podział majątku.

Konflikty między byłymi małżonkami bywają bardzo złożone, szczególnie jeśli chodzi o opiekę (również finansową) nad małoletnimi dziećmi. Stale wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie, aby dbać o interesy klientów. Adwokat rodzinny może okazać się nieocenionym wsparcie!

Postaw na profesjonalną pomoc prawną!

W naszej kancelarii uzyskasz wsparcie na każdym etapie postępowania sądowego – od przygotowania pism procesowych, poprzez ustalenie planu działania, aż po pełną reprezentację na sali sądowej. Wszystkie kwestie związane z procesem prawnym są po naszej stronie. Tobie pozostaje tylko czekać na pozytywny wynik Twojej sprawy!