+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Rozwód za porozumieniem stron - adwokat Gdańsk

Uzyskajcie rozwód za porozumieniem stron

W celu uzyskania rozwodu bez orzekania o winie przeprowadzimy Cię przez cały proces w możliwie najkrótszym czasie. Szybki rozwód? Z naszą kancelarią to możliwe!

 

 • Chcesz się szybko rozwieść?
 • Nie potrzebujesz orzeczenia o winie małżonka tylko chcesz uzyskać szybko wyrok rozwodowy?
 • Stresujesz się na samą myśl o sprawie rozwodowej?

 

Dzięki naszej Kancelarii, uzyskasz rozwód bez zbędnego stresu i w możliwie najkrótszym czasie. Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby szybko i bez zbędnej zwłoki uzyskać rozwód.

Umów się na rozmowę z adwokatem z naszej Kancelarii Prawnej w Gdańsku. 

 


Co zyskujesz korzystając z naszej pomocy przy rozwodzie za porozumieniem stron?

 • Otrzymasz od nas rozwodową pomoc prawną wraz z dokładną i szczegółową poradą prawną, w której omówimy wszelkie kwestie Twojej sprawy. Adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania. 
 • Współpracujemy z psychologami, którzy wezmą pod opiekę Ciebie i Wasze dzieci, by spokojnie przejść przez etap rozwodu w Twoim życiu
 • Pomożemy w uzyskaniu wszelkich potrzebnych dokumentów do sprawy
 • Złożymy pozew o rozwód bez orzekania o winie czyli za porozumieniem stron
 • Sporządzamy projekt Porozumienia Rodzicielskiego 
 • Pomagamy ustalić np. zasady opieki naprzemiennej jeśli taka jest możliwość i wola Klienta 
 • Reprezentujemy w Sądzie, jesteśmy obecni na posiedzeniach Sądu razem z Tobą, więc nie będziesz sam! Dopilnujemy Twoich interesów!
 • Sporządzamy wszelkie pisma procesowe, jak również apelacje i zażalenia od orzeczeń sądów I instancji i reprezentujemy Klientów w postępowaniach odwoławczych,
 • Pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Możesz zadzwonić do adwokata z naszej Kancelarii Prawnej w Gdańsku zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy.
 • Dostaniesz dostęp do platformy on-line naszej Kancelarii w celu monitorowania Twojej sprawy. Będzie tam na bieżąco uaktualniany stan Twojej sprawy jak również będą tam udostępniane dokumenty. Gdy do Twojej sprawy zostanie dodany nowa informacja lub dokument (np. otrzymane z Sądu lub od przeciwnej strony pismo, protokół z rozprawy, wyrok etc.) otrzymasz maila z powiadomieniem. Będziesz miał/a dostęp do Twojej sprawy, jej statusu oraz wszelkich pism i informacji na jej temat 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja mobilna naszej platformy jest również bezpłatnie dostępna w Google Play.  

ZadzwońAdwokat z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Rozwód za porozumieniem stron

Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Z formalnego punktu widzenia jest to jedyny sposób na zakończenie takich związków. W polskim prawie małżonkowie nie mogą samodzielnie sfinalizować swojego małżeństwa. Czym więc jest rozwód za porozumieniem stron?

Rozwód bez orzekania o winie

Rozwód za porozumieniem stron to potoczna nazwa rozwodu bez orzekania o winie. Z rozwiązania tego można skorzystać tylko wówczas, gdy zgodzą się na to obydwoje z małżonków. Zgodnie z przepisami polskiego prawa sąd w wyroku rozwodowym ma obowiązek orzec, który z małżonków i w jakiej części jest winny rozkładowi pożycia małżeńskiego. Gdańsk nie jest tu wyjątkiem, gdyż regulacje prawne dotyczące rozwodu są wspólne dla całej Polski. Jednak za zgodą obydwojga małżonków sąd orzekając o rozwodzie może pominąć kwestię winy. W związku z tym wystarczy, że tylko jeden z małżonków zażąda rozstrzygnięcia o winie i trzeba będzie przeprowadzić standardowe postępowania w tym zakresie.

Rozwód za porozumieniem stron różni się od tego z orzeczeniem o winie przede wszystkim tym, że całe postępowanie może się zakończyć już po jednej rozprawie. Jeżeli sąd nie bada, kto jest winny zakończeniu związku, to wystarczy ustalenie, że pomiędzy małżonkami doszło do trwałego i zupełnego rozpadu pożycia małżeńskiego. Do tego zaś nierzadko wystarczają same oświadczenia stron, poparte takimi faktami, jak przykładowo brak wspólnego zamieszkiwania. Natomiast w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie – choć bardzo często uzyskanie takiego wyroku jest naprawdę korzystne – trzeba przygotować się na długie postępowanie, dotyczące właściwie wszystkich szczegółów wspólnego życia małżonków oraz przyczyn rozpadu ich związku. Warto więc wiedzieć, jak napisać pozew o rozwód za porozumieniem stron?


Pozew o rozwód za porozumieniem stron

Pozew o rozwód za porozumieniem stron zasadniczo nie różni się od innych tego rodzaju pism procesowych. Podstawową kwestią jest w nim jednoznaczne określenie małżonków – zwłaszcza poprzez podanie ich aktualnych adresów zamieszkania – oraz sądu, do którego kierowane jest powództwo. Tu z kolei należy pamiętać, że sprawy rozwodowe zawsze toczą się przed sądem okręgowym. Pozew o rozwód za porozumieniem stron musi zawierać jednoznacznie sformułowany wniosek o pominięcie rozstrzygania kwestii winy. Jeszcze przed rozpoczęciem postępowania – najczęściej w ramach pierwszej rozprawy – sąd upewni się, czy drugi z małżonków przystaje na tę propozycję.


Rozwód za porozumieniem stron w Gdańsku

W pozwie rozwodowym zawsze należy przytoczyć historię małżeństwa oraz wszystkie fakty świadczące o tym, że trwale i zupełnie ustało pomiędzy małżonkami pożycie. Sprawy te nie należą do prostych, a do tego często wiążą się ze sporym ładunkiem negatywnych emocji. Dlatego dużą pomocą przy ich prowadzeniu może okazać się wsparcie adwokata. Gdańsk jest miastem, w którym można znaleźć adwokatów specjalizujących się w sprawach rodzinnych – a w tym przede wszystkim w prowadzeniu postepowań rozwodowych.