+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Alimenty - adwokat Gdańsk

Alimenty - szybko i bezstresowo!

W celu uzyskania alimentów dla Ciebie lub Twojego dziecka/dzieci, przeprowadzimy Cię przez cały proces w możliwie najkrótszym czasieChcesz szybko uzyskać alimenty na Twoje konto? Z naszą kancelarią to możliwe! Dzięki wsparciu naszego prawnika od alimentów w Kancelarii Prawnej w Gdańsku, uzyskasz alimenty bez zbędnego stresu i w możliwie najkrótszym czasie. Adwokat od alimentów z naszej Kancelarii w Gdańsku podpowie Ci, co zrobić, żeby szybko i bez zbędnej zwłoki zakończyć sprawę.

 

 • Twój małżonek/partner/narzeczony nie łoży na Wasze dziecko/dzieci?
 • Jesteś w trakcie rozwodu i nie masz z czego utrzymać dziecka i siebie?
 • Zarabiasz mniej od małżonka/partnera i potrzebujesz od niego alimenty na dzieci?
 • Potrzebujesz wyższych alimentów na dzieci, ponieważ te dotychczasowe są zbyt niskie?
 • A może nie stać Cię na płacenie wysokich alimentów i chcesz je zmniejszyć?
 • Dziecko jest już dorosłe, a Ty ciągle płacisz na nie alimenty? Chcesz przestać?

 

Umów się na rozmowę z adwokatem od alimentów z naszej Kancelarii Prawnej w Gdańsku. 


Co zyskujesz korzystając z pomocy naszego prawnika od alimentów w Gdańsku?

 • Otrzymasz od naszego prawnika od alimentów pomoc prawną wraz z dokładną i szczegółową poradą prawną, w której omówione zostaną wszelkie kwestie Twojej sprawy. Adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z kwestią alimentacyjną. 
 • Pomożemy w uzyskaniu wszelkich potrzebnych dokumentów do sprawy. Adwokat z naszej Kancelarii Prawnej w Gdańsku uzyska odpisy aktów stanu cywilnego z USC
 • Złożymy pozew o alimenty (o zasądzenie alimentów, o obniżenie alimentów, o podwyższenie alimentów, o uchylenie obowiązku alimentacyjnego)
 • Reprezentujemy w Sądzie, jesteśmy obecni na posiedzeniach Sądu razem z Tobą, więc nie będziesz sam! Dopilnujemy Twoich interesów!
 • Sporządzamy wszelkie pisma procesowe, jak również apelacje i zażalenia od orzeczeń sądów I instancji i reprezentujemy Klientów w postępowaniach odwoławczych,
 • Współpracujemy z bazą sprawnie i szybko działających komorników, żeby jak najszybciej wyegzekwować dla Ciebie pieniądze!
 • Pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Możesz zadzwonić do nas zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy. Rozumiemy, że w sprawach rodzinnych bywają trudne chwile, w których potrzebne jest nasze wsparcie. Możesz zadzwonić do adwokata od alimentów z naszej Kancelarii w Gdańsku zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy
 • Dostaniesz dostęp do platformy on-line naszej Kancelarii w celu monitorowania Twojej sprawy. Będzie tam na bieżąco uaktualniany stan Twojej sprawy jak również będą tam udostępniane dokumenty. Gdy do Twojej sprawy zostanie dodany nowa informacja lub dokument (np. otrzymane z Sądu lub od przeciwnej strony pismo, protokół z rozprawy, wyrok etc.) otrzymasz maila z powiadomieniem. Będziesz miał/a dostęp do Twojej sprawy, jej statusu oraz wszelkich pism i informacji na jej temat 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja mobilna naszej platformy jest również bezpłatnie dostępna w Google Play.  

Nasza Kancelaria zajmuje się także sprawami alimentacyjnymi w Gdyni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Zadzwoń! Adwokat od alimentów z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Jak uzyskać alimenty? Zdaniem prawnika od alimentów z Gdańska

Sprawy rodzinne nie należą do najłatwiejszych, a w ich ramach rozpatruje się różne problemy: od rozwodów, przez opiekę nad dziećmi, a na alimentach skończywszy. Z resztą sprawy alimentacyjne należą do tych, które najczęściej pojawiają się na wokandzie sądu rodzinnego, wzbudzając spore kontrowersje. Przeważnie chodzi o alimenty na dziecko, które ma płacić jeden z rodziców uchylających się od swoich obowiązków. Jednak w rzeczywistości prawo rodzinne przewiduje alimenty dla o wiele szerszego kręgu uprawnionych. Jedno pytanie pozostaje wspólne: w jaki sposób uzyskać alimenty? Odpowiedź na nie udzieli prawnik od alimentów z Gdańsk.

 

Komu należą się alimenty? Wyjaśnia adwokat od alimentów w Gdańsku

Prawo rodzinne zostało uregulowane przede wszystkim w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Jest to najważniejsza ustawa także z punktu widzenia alimentów. Jej przepisy jasno stanowią, że przez alimenty należy rozumieć dostarczanie środków utrzymania – a w razie konieczności także środków wychowania – przez zobowiązanego do ich świadczenia na rzecz uprawnionego do ich otrzymania. Faktycznie, najczęściej alimenty należą się dzieciom od ich rodziców. Jednak nie tylko. Nie można wykluczyć sytuacji odwrotnej, tzn. konieczności utrzymywania rodziców przez dzieci. Niekiedy do alimentów są uprawnieni także inni członkowie rodziny, przykładowo rodzeństwo. 

 

Prawo alimentacyjne stanowi jasno: wysokość alimentów zależy nie tylko od zarobków

Każdy adwokat – Gdańsk nie jest tu wyjątkiem – może zaświadczyć, że jedną z najtrudniejszych kwestii w sprawach dotyczących alimentów jest określenie ich wysokości. Niektórym wydaje się, że w przypadku gdy nic nie będą zarabiać bądź ich miesięczne dochody będą niskie, to nie będą musieli płacić alimentów. Nic bardziej mylnego. To, w jakiej wysokości zobowiązany do płacenia alimentów będzie je co miesiąc uiszczał, nie zależy od jego zarobków, ale od „możliwości zarobkowych”. To znacząca różnica, którą prawnicy od alimentów wyjaśniają w następujący sposób: ustawodawcy chodzi o to, ile zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych jest w stanie zarobić, a nie ile zarabia. 

W grę wchodzi tu więc – warto o tym pamiętać w sprawach alimentacyjnych – zdobyte wykształcenie, doświadczenie zawodowe czy stan zdrowia. Każdy prawnik od alimentów prowadzący sprawę alimentacyjną musi to wziąć pod uwagę, doradzając swojemu klientowi, o jaką wysokość świadczenia alimentacyjnego powinien się starać. W jaki natomiast sposób alimenty można uzyskać? To pytanie nurtuje wiele osób nie tylko w miastach takich Gdańsk czy Gdynia, ale w każdym zakątku kraju. 

 

Jak uzyskać alimenty w Gdańsku? Odpowiada adwokat od alimentów z Gdańska

Alimenty można otrzymać na dwa sposoby: na mocy wyroku sądu bądź zawartej ugody. Pierwsze rozwiązanie najczęściej stosuje się wówczas, gdy ten, kto ma obowiązek płacenia alimentów, po prostu się z niego nie wywiązuje. Klasycznym przykładem – który mógłby podać właściwie każdy prawnik, któremu sprawy rodzinne nie są obce – jest tu rodzic, który nie płaci na swoje dzieci. Wówczas drugi z nich, który sprawuje codzienną opiekę nad dziećmi, przeważnie, nierzadko z pomocą adwokata, składa sprawę do sądu.

Jednak możliwe jest także inne rozwiązanie, które również prawnicy rodzinni przeważnie ilustrują, odwołując się do spraw rodzinnych, dotyczących relacji na linii rodzice-dzieci. Nie ma przeszkód, aby alimenty na dziecko zostały uzgodnione w umowie zawartej pomiędzy rodzicami. Zresztą alimenty nie są jedynym przykładem spraw rodzinnych, które można załatwić w drodze ugody. 

 

Adwokat alimenty Gdańsk - Prawo trzeba umieć stosować

Otóż, doświadczony prawnik od alimentów z naszej kancelarii w Gdańsku powie, że stosowanie prawa rodzinnego wymaga nie tylko znajomość przepisów. Nie mniej istotne są specyficzne umiejętności interpersonalne. Dlatego dobry adwokat od alimentów zawsze powinien łączyć w sobie te cechy. Tym bardziej że w sprawach rodzinnych – także w przypadków alimentów – często wchodzą w grę ogromne emocje. Prawnik od prawa alimentacyjnego powinien umieć pomóc swoim klientom je powściągnąć, co ułatwi im rozwiązanie pojawiających się trudności.