+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Rozwód z winy małżonka - prawnik, adwokat Gdańsk

Uzyskaj rozwód z winy małżonka

W celu uzyskania rozwodu z winy małżonka przeprowadzimy Cię przez cały proces fachowo i z wyczuciem, tak byś czuł/czuła się spokojny/a o podejmowane przez nas kroki prawne, aż do pozytywnego zakończenia sprawy

 

 • Twój małżonek dopuścił się zdrady?
 • Byłaś/byłeś ofiarą przemocy domowej?
 • Ciągłe kłótnie lub ciche dni?
 • Żyjecie bardziej obok siebie niż razem?
 • Czujesz, że dalej w takim małżeństwie już nie chcesz żyć?
 • A może macie małe dzieci i nie wiesz, jak postępować, żeby jak najmniej odczuły rozwód rodziców? 

 Umów się na rozmowę z adwokatem z naszej Kancelarii Prawnej w Gdańsku!


Co zyskujesz korzystając z naszej pomocy przy rozwodzie z winy małżonka?

 • Otrzymasz od nas rozwodową pomoc prawną wraz z dokładną i szczegółową poradą prawną, w której omówimy wszelkie kwestie Twojej sprawy. Adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania
 • Dysponujemy bazą sprawdzonych detektywów, którzy zbiorą dowody potrzebne na winę małżonka
 • Współpracujemy z psychologami, którzy wezmą pod opiekę Ciebie i Wasze dzieci, by spokojnie przejść przez etap rozwodu w Twoim życiu
 • Pomożemy w uzyskaniu wszelkich potrzebnych dokumentów do sprawy
 • Złożymy pozew o rozwód z orzeczeniem winy na bazie wspólnie zebranych dowodów winy małżonka
 • Pomagamy uzyskać alimenty od współmałżonka jeszcze w trakcie toczącego się postępowania rozwodowego
 • Reprezentujemy w Sądzie, jesteśmy obecni na posiedzeniach Sądu razem z Tobą, więc nie będziesz sam! Dopilnujemy Twoich interesów!
 • Sporządzamy wszelkie pisma procesowe, jak również apelacje i zażalenia od orzeczeń sądów I instancji i reprezentujemy Klientów w postępowaniach odwoławczych,
 • Pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie osobistym, telefonicznym, mailowym oraz w formie wideo konsultacji. Możesz zadzwonić do adwokata zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy. 
 • Dostaniesz dostęp do platformy on-line naszej Kancelarii w celu monitorowania Twojej sprawy. Będzie tam na bieżąco uaktualniany stan Twojej sprawy jak również będą tam udostępniane dokumenty. Gdy do Twojej sprawy zostanie dodany nowa informacja lub dokument (np. otrzymane z Sądu lub od przeciwnej strony pismo, protokół z rozprawy, wyrok etc.) otrzymasz maila z powiadomieniem. Będziesz miał/a dostęp do Twojej sprawy, jej statusu oraz wszelkich pism i informacji na jej temat 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja mobilna naszej platformy jest również bezpłatnie dostępna w Google Play.  

  

ZadzwońAdwokat z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Rozwód z winy małżonka

Rozpad małżeństwa nie oznacza jeszcze ustania danego związku w świetle prawa. Do tego konieczne jest wydanie przez sąd wyroku rozwodowego, co zawsze poprzedzone jest procesem cywilnym inicjowanym przez złożenie pozwu rozwodowego. Jednym z możliwych rozwiązań jest rozwód z orzekaniem o winie. Na czym on polega?

Kiedy stosuje się rozwód z orzeczeniem o winie?

Rozwód z orzeczeniem o winie stanowi standardowy sposób prowadzenia spraw rozwodowych. Zgodnie z przepisami prawa sąd może zrezygnować z orzekania o winie tylko wówczas, gdy każdy z małżonków wyrazi na to zgodę. W praktyce rozwód z winy małżonka najczęściej spotyka się w takich sprawach, gdy rozpad małżeństwa został spowodowany przez zachowanie jednego z małżonków, a jego wina jest wręcz oczywista. Uzyskanie wyroku rozwodowego, w którym zostanie wskazane kto – i ewentualnie w jakim zakresie – odpowiada za rozpad pożycia może mieć znaczenie przykładowo przy podziale majątku czy uzyskiwaniu alimentów od byłego małżonka. W związku z tym przed wyrażeniem zgody na rezygnację z orzekania o winie przez sąd należy dobrze przeanalizować opłacalność takiego rozwiązania.

Co prawda z rozwód z orzeczeniem o winie prawie zawsze wymaga poświęcenia większej ilości czasu, niż wówczas, gdy rezygnuje się z takiego orzekania, jednak w zamian za to można uzyskać szereg korzyści w perspektywie ewentualnego prowadzenia innych sporów sądowych z byłym małżonkiem.


Rozpad małżeństwa – jak udowodnić winę małżonka?

Rozwód z winy małżonka jest możliwy tylko wówczas, gdy wnoszącemu pozew rozwodowy do sądu uda się udowodnić w czasie procesu, że drugi z małżonków jest wyłącznie winny rozpadu pożycia małżeńskiego. W tym celu można posłużyć się wszystkimi dopuszczalnymi dowodami. W grę wchodzą więc zeznania świadków, nagrania czy odpisy wiadomości przesyłanych za pomocą komunikatorów internetowych bądź zdjęć i wpisów publikowanych w mediach społecznościowych. Przy czym zawsze należy pamiętać o pozyskiwaniu tych dowodów w sposób legalny oraz odpowiednim zabezpieczeniem zebranego materiału przed utratą bądź zniszczeniem.

Dowody powoływane w sprawie – Gdańsk nie jest tu wyjątkiem – zawsze powinny zostać dostosowane do okoliczności konkretnego przypadku, a więc przyczyn rozpadu małżeństwa. Inaczej należy udowadniać winę małżonka, który dopuścił się zdrady, a inaczej winy za rozpad pożycia związanej przykładowo z jakimś uzależnieniem. Dlatego przed napisaniem i złożeniem pozwu warto skorzystać z pomocy adwokata, który może okazać się wsparciem także podczas procesu rozwodowego.


Rozpad małżeństwa – gdzie szukać pomocy adwokata?

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe usługi w zakresie prowadzenia spraw rozwodowych, począwszy od wstępnych konsultacji, poprzez przygotowanie i złożenie w sądzie pozwu, aż po reprezentowanie małżonka na każdym etapie postępowania. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych technologii nasi prawnicy świadczą pomoc prawną nie tylko w Gdańsku – gdzie znajduje się siedziba kancelarii – ale w dowolnie wybranym miejscu w ramach porad prawnych online.