+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Rozwody Gdynia

Od wielu lat pomagamy naszym klientom w sprawach rozwodowych. 

Nasza Kancelaria adwokacka specjalizuje się w trudnych przypadkach, nie tylko jeśli chodzi o rozwody, ale też o sprawy związane z podziałem majątku czy opieką nad dziećmi. 

Mamy świadomość, że rozwód to trudne doświadczenie, dlatego robimy wszystko, aby mieszkańcy Gdyni i okolic mogli cieszyć się profesjonalnym wsparciem prawnym.

 

Jeśli szukasz dobrego prawnika od rozwodów w Gdyni, nie czekaj dłużej. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś! 

Zdaj się na nasze doświadczenie!

W czym możemy pomóc przy rozwodzie? Umów się na rozmowę z adwokatem od rozwodów z naszej Kancelarii w Gdyni

01

Jesteś w trakcie rozwodu, ale nie przebiega on po Twojej myśli?

02

Planujesz się rozwieść, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

03

Macie małe dziecko/dzieci i nie wiesz, jak przeprowadzić rozwód w sposób najbardziej bezkonfliktowy?

W trakcie sprawy rozwodowej dokonamy również ustalenia:

kontaktów z dziećmi

władzy rodzicielskiej

wysokości alimentów

winy za rozpad małżeństwa

Wybierz interesującą Cię opcję rozwodu:

Sprawy rozwodowe Gdynia – zyskaj pomoc na każdym etapie postępowania

 

Twoje postępowanie rozwodowe zaczęło się już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz chcesz skorzystać z pomocy prawnika? A może zależy Ci na tym, aby zawczasu przygotować się do sprawy rozwodowej? Oferujemy wsparcie na każdym etapie – od przygotowanie pozwu, aż do orzeczenia rozwodu. Dodatkowo pomożemy Ci w sprawie o podział majątku czy alimenty. Sprawy rozwodowe w Gdyni to coś, czym zajmujemy się od wielu lat. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie prawne na najwyższym poziomie.

 

Adwokat rozwodowy, posiadający szeroką wiedzę z zakresu prawa rodzinnego, doskonale wie o tym, że każda sprawa jest inna. Tym, co łączy wszystkie te sprawy, jest rozpad pożycia pomiędzy małżonkami, jednak wszystkie kwestie związane z zakończeniem małżeństwa bywają niezwykle złożone. Dotyczy to w szczególności rozwodu z orzekaniem o winie, kiedy często już na pierwszej rozprawie poruszane są bolesne dla niewinnego małżonka kwestie. Właśnie dlatego staramy się być wsparciem podczas tego typu spraw.

 

Wsparcie w sprawach rozwodowych z orzekaniem o winie współmałżonka może być niezbędne

 

Sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie są niezwykle skomplikowane. To jeden z powodów, dla których coraz więcej par wybiera rozwód za porozumieniem stron. Nie jest to jednak konieczne. Jeśli Twój (niebawem były) małżonek ponosi pełną winę za rozpad małżeństwa, możesz to udowodnić. Dzięki temu zyskasz szansę na ubieganie się o alimenty od byłego współmałżonka, co stanie się dla Ciebie dodatkowym wsparciem finansowym.

 

Jeśli chodzi o przebieg spraw rozwodowych z orzekaniem o winie, ważne jest odpowiednie skonstruowanie pozwu rozwodowego, a także przygotowanie się do etapu, jakim jest postępowanie dowodowe. Dowody muszą świadczyć o winie współmałżonka. Mogą to być na przykład zeznania świadków, zdjęcia czy dokumentacja medyczna. Ważne jest to, aby dowody były zgromadzone zgodnie z zasadami współżycia społecznego.

 

Rozwód za porozumieniem stron – czy warto rezygnować z pomocy prawnej?

 

Zdecydowanie nie. Nadal jednak wiele osób wychodzi z założenia, że w przypadku rozwodu za porozumieniem stron nie trzeba korzystać ze wsparcia prawnika, ponieważ zakończenie takiego małżeństwa to tylko formalność. Nie zawsze tak jest, ponieważ nie w każdym przypadku sąd zdecyduje się na orzeczenie rozwodu. Istotne jest bowiem to, aby było pewne, że pomiędzy małżonkami nastąpił trwały rozpad więzi.

 

Nie bez znaczenia jest też prawidłowe przygotowaniu pozwu. Konieczne jest spełnienie wielu wymogów formalnych czy zadbanie o niezbędną dokumentację. Warto więc skorzystać z pomocy prawnika od sprawy rozwodowych w Gdyni. Dzięki temu cały rozwód przebiegnie bardziej sprawnie, a z naszego doświadczenia wynika, że osobom decydującym się na rozwód za porozumieniem stron właśnie na tym zależy najbardziej.

 

Sprawa o podział majątku – jak się przygotować?

 

Choć sprawy o podział majątku najczęściej stanowią oddzielne postępowanie, warto odpowiednio się przygotować. I w tym przypadku warto skorzystać z pomocy prawnej, szczególnie jeśli pomiędzy małżonkami nie ma zgody co do tego, jak ten podział ma wyglądać. Kwestia podziału majątku budzi wiele emocji, a konflikt pomiędzy byłymi małżonkami zdecydowanie nie ułatwia sprawy.

 

Kluczowe znaczenie ma tutaj to, czy małżonkowie zdecydowali się na wspólnotę majątkową, czy może wybrali jeden z dostępnych rodzajów rozdzielności. Rozdzielność majątkowa nie zawsze oznacza, że podział majątku będzie prosty, choć oczywiście może ona wiele ułatwić. Z doświadczenia wiemy, że cały proces o podział wspólnego majątku małżonków bywa niezwykle złożony, dlatego chętnie pomagamy naszym klientom w wypracowaniu najbardziej satysfakcjonującego rozwiązania.

 

Ustalenie opieki nad dziećmi i władzy rodzicielskiej – pomożemy w zawarciu porozumienia

 

Kwestie związane z ustaleniem władzy rodzicielskiej i z tym, jak ma wyglądać opieka nad dziećmi po rozwodzie, budzi szczególne emocje małżonków. Takie rozwody są szczególnie trudne, szczególnie jeśli małżonkami nie ma zgody co do opieki lub jeden z nich chce walczyć o ograniczenie władzy rodzicielskiej.

 

Od wielu lat pomagamy naszym klientom w takich sprawach. Nasi prawnicy kierują się przede wszystkim dobrem dziecka i zawsze dążą do rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla małoletnich dzieci. Tym samym kieruje się sąd. Każda sprawa rozwodowa jest inna, dlatego adwokaci rozwodowi muszą wykazać się nie tylko wiedzą, ale też wyczuciem. Jeśli potrzebujesz pomocy w walce o opiekę nad dziećmi, zrobimy wszystko, aby Ci pomóc.

 

Doświadczony adwokat – rozwód w Gdyni nie musi być trudny

 

Szukasz doświadczonego adwokata, który pomoże Ci podczas rozwodu w Gdyni? A może zależy Ci na jak najszybszym zakończeniu sprawy rozwodowej, tak aby Twoje małżeństwo przeszło do historii? Nasza kancelaria adwokacka specjalizuje się w zakresie spraw rozwodowych, również tych najbardziej skomplikowanych.

 

Przygotujemy dla Ciebie pozew rozwodowy i zadbamy o Twoje interesy, nie tylko podczas sprawy rozwodowej, ale też sprawy o podział majątku czy przy ustalaniu wysokości alimentów. Widzisz zatem, że możesz liczyć na kompleksowe wsparcie. Dobry adwokat przy sprawie rozwodowej jest na wagę złota. Skorzystaj z usług kancelarii adwokackiej i przekonaj się, jakie wsparcie możemy Ci zaoferować, a być może Twoja sprawa rozwodowa nie będzie tak trudnym doświadczeniem. W końcu to pierwszy krok w kierunku nowego, lepszego życia! 

Zadzwoń! Adwokat z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie/dla Was opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!