+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Rozdzielność majątkowa - adwokat Gdańsk

Rozdzielność majątkowa - kompleksowo

W celu uzyskania rozdzielności majątkowej z małżonkiem, przeprowadzimy Cię przez całe postępowanie w możliwie najkrótszym czasie. Chcesz szybko uzyskać rozdzielność majątkową? Z naszą kancelarią to możliwe! Dzięki naszej Kancelarii, uzyskasz rozdzielność majątkową bez zbędnego stresu i w możliwie najkrótszym czasie. Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby szybko i bez zbędnej zwłoki uzyskać rozdzielność majątkową. Umów się na rozmowę z adwokatem z naszej Kancelarii w Gdańsku. 

 

  • Twój małżonek zaciąga długi i boisz się, że będziesz odpowiadać za nie Waszym majątkiem wspólnym?
  • Chcesz uzyskać szybko rozdzielność majątkową?
  • A może potrzebujesz uzyskać rozdzielność majątkową z datą wsteczną?

Co zyskujesz korzystając z naszej pomocy przy rozdzielności majątkowej?

  • Otrzymasz od nas pomoc prawną wraz z dokładną i szczegółową poradą prawną, w której omówimy wszelkie kwestie Twojej sprawy. Adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania. 
  • Adwokat uzyska wszelkie potrzebne dokumenty do sprawy
  • Złożymy pozew o rozdzielność majątkową lub załatwimy wszystkie formalności dla Ciebie u notariusza
  • Reprezentujemy w Sądzie, jesteśmy obecni na posiedzeniach Sądu razem z Tobą, więc nie będziesz sam! Dopilnujemy Twoich interesów!
  • Sporządzamy wszelkie pisma procesowe, jak również apelacje i zażalenia od orzeczeń sądów I instancji i reprezentujemy Klientów w postępowaniach odwoławczych, 
  • Pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Możesz zadzwonić do adwokata z naszej Kancelarii w Gdańsku zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy. Rozumiemy, że w sprawach rodzinnych bywają trudne chwile, w których potrzebne jest nasze wsparcie.
  • Dostaniesz dostęp do platformy on-line naszej Kancelarii w celu monitorowania Twojej sprawy. Będzie tam na bieżąco uaktualniany stan Twojej sprawy jak również będą tam udostępniane dokumenty. Gdy do Twojej sprawy zostanie dodany nowa informacja lub dokument (np. otrzymane z Sądu lub od przeciwnej strony pismo, protokół z rozprawy, wyrok etc.) otrzymasz maila z powiadomieniem. Będziesz miał/a dostęp do Twojej sprawy, jej statusu oraz wszelkich pism i informacji na jej temat 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja mobilna naszej platformy jest również bezpłatnie dostępna w Google Play.  

Zadzwoń! Adwokat z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Rozdzielność majątkowa w trakcie trwania małżeństwa

Wraz z zawarciem małżeństwa pomiędzy małżonkami powstaje ustrój wspólności majątkowej. Oznacza on – mówiąc w pewnym skrócie – że wszystko, co małżonkowie nabywają w trakcie trwania ich związku stanowi ich wspólną własność. Podobnie rzecz przedstawia się z ich dochodami. Jednak nie oznacza to, że tego ustroju majątkowego nie można modyfikować. Wręcz przeciwnie, a jest to możliwe m.in. poprzez wprowadzenie rozdzielności majątkowej. Jak tego dokonać

Rozdzielność majątkowa po ślubie – jak ją osiągnąć?

Rozdzielność majątkowa po ślubie jest wprowadzana na mocy umowy majątkowej – zwanej intercyzą – zawieranej przez małżonków. Umowa to musi przybrać formę aktu notarialnego. W treści kontraktu strony nie muszą podawać powodów swojej decyzji, choć oczywiście mogą to uczynić. Warto pamiętać, że rozdzielność majątkowa przed ślubem powstaje dokładnie w taki samym sposób. Tym samym jeszcze przed zawarciem małżeństwa przyszli małżonkowie mogą zdecydować się na intercyzę. Wówczas wspólność majątkowa między nimi w ogóle nie powstanie. Tego rodzaju decyzja może być ważnym etapem w przygotowaniach do ślubu.

Wskazana tu umowa to najprostszy sposób, aby zaistniała rozdzielność majątkowa bez rozwodu. Wystarczy, że małżonkowie udadzą się do wybranego przez siebie notariusza, który sporządzi stosowną umowę i nada jej formę aktu notarialnego. Jak natomiast przedstawia się temat separacja a rozdzielność majątkowa? Otóż zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego orzeczenie separacji również powoduje powstanie rozdzielności majątkowej.

Kiedy opłaca się sięgnąć po rozdzielność majątkową?

Rozdzielność majątkowa w trakcie małżeństwa to najlepszy sposób na ochronę majątku – zarówno tego, który małżonek zdobył przed zawarciem małżeństwa, jak i po tej czynności. Dlatego z możliwości tej należy skorzystać zawsze wówczas, gdy majątek należący do małżonków jest zagrożony. W grę mogą tu wchodzić najróżniejsze sytuacje, np. podjęcie ryzykownych interesów bądź inwestycji, popadnięcie w nałogi, nieprzemyślane i niekonsultowane rozporządzenia majątkiem podejmowane samodzielnie przez jednego z małżonków. Z pewnością rada doświadczonego prawnika może mieć bardzo duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o sięgnięciu po intercyzę.

Intercyza czy separacja? Prawnik pomoże dokonać wyboru

Pomoc prawnika doświadczonego w prawie rodzinnym jest bardzo istotne także przy wyborze trybu, w jakim wprowadza się rozdzielność majątkową. O ile zagadnienie rozdzielność majątkowa a rozwód nie budzi wątpliwości – po rozwodzie zawsze ustaje wspólnota majątkowa – o tyle w trakcie trwania małżeństwa można ją zmodyfikować lub znieść przez umowę lub separację. Wybór jednego z tych dwóch trybów powinien zostać podporządkowany okolicznościom konkretnego przypadku. W przeciwnym razie może okazać się, że małżonkowie – zwłaszcza, gdy ich zamiarem jest dalsze wspólne życie – jedynie pogłębią problemy, z którymi się mierzą. Dlatego przed ustanowieniem rozdzielności majątkowej warto skorzystać z profesjonalnej porady prawnej.