+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Podział majątku wspólnego - adwokat Gdynia

Podział majątku wspólnego – profesjonalna pomoc prawna

Planujesz rozwód i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz przygotować się do podziału majątku wspólnego? A może Twoje małżeństwo zakończyło się już jakiś czas temu, jednak pomiędzy Tobą i byłym małżonkiem nadal nie ma zgody co do tego, jak podzielić zgromadzony majątek?

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie podziału majątku – adwokat w Gdyni przeprowadzi Cię przez cały proces, dzięki czemu podział ten z pewnością będzie dla Ciebie korzystny. Nie warto rezygnować z pomocy prawnej podczas postępowania związanego z podziałem majątku wspólnego. Dzięki takiemu wsparciu zyskasz pewność, że otrzymasz należną Ci część majątku!

Już dziś umów się na rozmowę z naszym adwokatem w Gdyni!


Podział majątku wspólnego - kompleksowo

W celu podziału majątku wspólnego małżonków przeprowadzimy Cię przez całe postępowanie fachowo i z wyczuciem, tak byś czuł/czuła się spokojny/a o podejmowane przez nas kroki prawne, aż do pozytywnego zakończenia sprawy. 

Chcesz szybko podzielić Wasz majątek wspólny? Z naszą Kancelarią to możliwe! Umów się na rozmowę z adwokatem z naszej Kancelarii w Trójmieście. 


 • Jesteś po rozwodzie i chcesz podzielić Wasz wspólny majątek? 
 • Nie wiesz jak policzyć Twoje i małżonka nakłady na majątek wspólny?
 • A może część Waszego majątku była np. tylko Twoją własnością?
 • W trakcie trwania małżeństwa dostałaś np. spadek lub darowiznę i nie wiesz, jak to rozliczyć przy podziale majątku?
 • Nie wiesz jak wycenić Wasz majątek?
 • A może często zmienialiście składniki Waszego majątku i nie wiesz, co i jak możecie podzielić?
 • Macie kredyt hipoteczny/ kredyt mieszkaniowy i nie wiesz, jak go rozliczyć przy podziale majątku?
 • Spłacacie razem ratę kredytu hipotecznego i nie wiesz, jak to ująć przy podziale majątku?
 • A może prowadzisz działalność gospodarczą i nie wiesz, czy i jak podzielić Wasz majątek z małżonkiem? 
 • A może małżonek nie mówi Ci wszystkiego i do końca nie wiesz, jaka jest jego sytuacja majątkowa?

Co zyskujesz korzystając z naszej pomocy przy podziale majątku wspólnego?

 • Otrzymasz od nas pomoc prawną wraz z dokładną i szczegółową poradą prawną, w której omówimy wszelkie kwestie Twojej sprawy. Adwokat odpowie na wszystkie Twoje pytania
 • Dysponujemy bazą sprawdzonych rzeczoznawców majątkowych i detektywów, którzy zbiorą dowody potrzebne do sprawy
 • Współpracujemy z psychologami, którzy wezmą pod opiekę Ciebie i Wasze dzieci, by spokojnie przejść przez ten trudny etap w Twoim życiu
 • Adwokat z naszej Kancelarii w Gdańsk uzyska wszelkie potrzebne dokumenty do sprawy
 • Złożymy wniosek o podział majątku wspólnego małżonków (wraz z ew. wnioskiem o zniesienie współwłasności)
 • Reprezentujemy w Sądzie, jesteśmy obecni na posiedzeniach Sądu razem z Tobą, więc nie będziesz sam! Dopilnujemy Twoich interesów!
 • Sporządzamy wszelkie pisma procesowe, jak również apelacje i zażalenia od orzeczeń sądów I instancji i reprezentujemy Klientów w postępowaniach odwoławczych,
 • Pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Możesz zadzwonić do adwokata z naszej Kancelarii zawsze, gdy potrzebujesz rozmowy. Rozumiemy, że w sprawach rodzinnych bywają trudne chwile, w których potrzebne jest nasze wsparcie.
 • Dostaniesz dostęp do platformy on-line naszej Kancelarii w celu monitorowania Twojej sprawy. Będzie tam na bieżąco uaktualniany stan Twojej sprawy jak również będą tam udostępniane dokumenty. Gdy do Twojej sprawy zostanie dodany nowa informacja lub dokument (np. otrzymane z Sądu lub od przeciwnej strony pismo, protokół z rozprawy, wyrok etc.) otrzymasz maila z powiadomieniem. Będziesz miał/a dostęp do Twojej sprawy, jej statusu oraz wszelkich pism i informacji na jej temat 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja mobilna naszej platformy jest również bezpłatnie dostępna w Google Play.  

Zadzwoń! Adwokat z naszej Kancelarii doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!


Jak przygotować się do podziału majątku w Gdyni?

Podstawowym elementem przygotowania do podziału majątku wspólnego jest ustalenie, jaki ustrój majątkowy panował pomiędzy małżonkami. Oczywiście w większości przypadków jest to wspólnota majątkowa. Coraz częściej jednak pary wstępujące w związek małżeński decydują się na różne formy intercyz, jak na przykład rozdzielność majątkowa, rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków czy też rozszerzona wspólność majątkowa. Ustanowienie rozdzielności majątkowej z pewnością może być pomocne w razie konieczności podziału majątku.

Kolejnym etapem przygotowań do postępowania sądowego jest również ustalenie, z jakim majątkiem osobistym małżonkowie wstępowali w związek. Znaczenie ma również dokładne określenie, co wchodzi w skład majątku wspólnego. Już na samym początku strony powinny przygotować pewną propozycję tego, jak ma wyglądać podział wspólnego majątku w sądzie. Pozwoli to na usprawnienie całego postępowania.

Z perspektywy sądu znaczenie ma również postawa małżonków w trakcie trwania małżeństwa. Czy każda ze stron przyczyniła się do gromadzenia majątku? A może jeden z małżonków wykazał wyjątkowo naganną postawę, trwoniąc majątek wspólny? Wszystko to wpływa na podział majątku po rozwodzie – warto o tym pamiętać.


Jak długo trwa podział majątku po rozwodzie?

Nie każdy ma świadomość tego, że sprawy o podział majątku często trwają o wiele dłużej niż postępowania rozwodowe. Sprawa dodatkowo przeciąga się, jeśli małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia. Bardzo często w sprawę angażowany jest zespół biegłych, którzy mają określić składniki majątku i ich wartość.

Sprawy o podział majątku mogą trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wiele zależy od tego, jak bardzo złożona jest dana sprawa, jaka jest wartość majątku wspólnego i w jaki sposób strony podchodzą do podziału majątku. 

Oczywiście w kwestii podziału majątku i tego, na ile sprawnie przebiegnie postępowanie, znaczenie ma także reprezentacja prawna. Doświadczeni prawnicy dbają o to, aby cała sprawa przebiegała w odpowiednim tempie, tak aby klienci nie byli narażeni na zbędny, przedłużający się stres. Takie wsparcie w sprawach o podział majątku może być nieocenione.

Określenie wartości przedmiotów majątkowych, które należą do byłych małżonków, pozwala na stwierdzenie, jaka jest wartość majątku. To z kolei ułatwia sądowi dokonanie sprawiedliwego podziału. Pod uwagę brane są różne składniki majątkowe, jak nieruchomości, pojazdy, wyposażenie mieszkania, a także otrzymywane wynagrodzenie. Podziałowi nie podlega jednak majątek osobisty, co jest bardzo ważną informacją dla byłych małżonków.


Podział majątku po rozwodzie – pomoc prawna w sprawach rodzinnych

Sprawy rodzinne, w tym również te, które związane są z zakończeniem małżeństwa i podziałem majątku, bywają bardzo skomplikowane. Jednocześnie stanowią one duże obciążenie emocjonalne dla stron, przez co bywają bardzo stresujące. Właśnie dlatego w przypadku spraw rodzinnych warto skorzystać z pomocy prawnika.

Doświadczony prawnik zapewni niezbędne wsparcie w sprawach o podział majątku. Pomoże on od samego początku, czyli przygotowania pozwu i stworzenia całej strategii, poprzez reprezentowanie klienta na sali sądowej, aż po pomoc w dokonaniu rozliczeń.

Podział majątku po rozwodzie nie musi być trudnym doświadczeniem. Wystarczy, że zaufasz komuś, kto posiada w tym zakresie odpowiednią wiedzę, dzięki czemu należycie zadba o Twoje interesy.


Co możesz zyskać, decydując się na podział majątku z pomocą adwokata w Gdyni?

Decydując się na skorzystanie z pomocy prawnej adwokata w Gdyni, możesz liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie postępowania. Oto najważniejsze korzyści, na które możesz liczyć:

 • sprawny kontakt z prawnikiem, który chętnie odpowie na Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości,
 • pełne zaangażowanie i wykorzystanie całej prawniczej wiedzy i doświadczenia po to, aby wyrok sądu był dla Ciebie najkorzystniejszy,
 • reprezentacja na sali sądowej, dzięki której sprawa o podział majątku będzie dla Ciebie o wiele mniej stresująca,
 • możliwość skorzystania z usług sprawdzonych rzeczoznawców majątkowych, psychologów i detektywów,
 • sprawne przygotowanie wszystkich pism procesowych i dbałość o rzetelne dopełnienie niezbędnych formalności,
 • dostęp do platformy online w celu monitorowania Twojej sprawy. To przydatne narzędzie, dzięki któremu będziesz trzymać rękę na pulsie.

Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się, w jaki sposób możemy Ci pomóc! Postaw na profesjonalne wsparcie prawne w sprawie o podział majątku w Gdyni i ciesz się korzystnym wyrokiem sądu. 


Nasza Kancelaria zajmuje się także podziałek majątku wspólnego w Gdańsku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.