+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

 Prawnik - prawo rodzinne Gdańsk

Nasza Kancelaria specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

Działamy na rynku już ponad 10 lat, a z naszego doświadczenia skorzystało już wiele osób z Trójmiasta i nie tylko.

Jesteś w trakcie sprawy rodzinnej w Sądzie, ale nie przebiega ona po Twojej myśli? A może dopiero planujesz złożenie pozwu i poszukujesz pomocy prawnika rodzinnego z Gdańska? 

Umów się na rozmowę z jednym z naszych adwokatów rodzinnych w Gdańsku i uzyskaj dokładnie takie wsparcie, jakiego potrzebujesz! 

Pomożemy w:

Macie małe dziecko/dzieci i nie wiesz, jak przeprowadzić sprawę w Sądzie w sposób najbardziej bezkonfliktowy?

Prawnik rodzinny Gdańsk – na jaką pomoc możesz liczyć?

 

Potrzebujesz pomocy prawnej z zakresu prawa rodzinnego, jednak nie wiesz, gdzie możesz znaleźć odpowiednie wsparcie? W kancelarii adwokackiej TEMIDA specjalizujemy się w skomplikowanych sprawach rodzinnych, w każdym przypadku wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, aby jak najlepiej pomóc naszym klientom. 

 

Podział majątku wspólnego

 

Podział majątku wspólnego małżonków po rozwodzie to kwestia, która budzi ogromne emocje. Rozwód sam w sobie jest niebywale stresujący, ponieważ wiąże się on z poważnymi zmianami w życiu. Jeśli dodatkowo małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w kwestii podziału majątku, konieczne może być oddzielne postępowanie sądowe. 

 

W przypadku podziału majątku warto skorzystać z pomocy adwokata od prawa rodzinnego w Gdańsku. Niestety, bardzo często byli małżonkowie nie są chętni do dzielenia się swoim majątkiem, co może skutkować niezwykle skomplikowanym i długotrwałym postępowaniem sądowym. Prawdopodobnie też druga strona zdecyduje się na skorzystanie z pomocy prawnej prawnika rodzinnego w Gdańsku, nie warto więc ryzykować, że pozostaniesz bez takiego wsparcia. 

 

Rozdzielność majątkowa

 

Niebawem bierzecie ślub, jednak podjęliście decyzję o rozdzielności majątkowej? Obecnie coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie. Bez wątpienia jest ono bardziej praktyczne, aniżeli wspólnota majątkowa, która w przypadku ewentualnego rozwodu powoduje mnóstwo komplikacji. 

 

Kwestia rozdzielności majątkowej może jednak budzić sporo wątpliwości natury prawnej, dlatego – aby mieć pewność, że wszystko jest tak, jak należy – warto zdecydować się na pomoc prawnika od prawa rodzinnego w Gdańsku. Pomoże on w doborze najlepszej formy rozdzielności majątkowej i zadba o to, aby wszystko zostało dopełnione od strony formalnej. 

 

Alimenty

 

Chcesz ubiegać się o alimenty na swoje dziecko, ponieważ zależy Ci na tym, aby były małżonek partycypował w kosztach? Twoje zarobki nie są wystarczające, aby pokryć wszystkie wydatki związane z opieką nad dzieckiem? Decydując się na skorzystanie z pomocy prawnej, możesz liczyć na to, że już niebawem uda Ci się wywalczyć alimenty – i to w takiej wysokości, dzięki której będziesz w stanie zaspokoić o wszystkie potrzeby swojego dziecka. 

 

A może jakiś czas temu udało Ci się podjąć decyzję o rozwodzie z orzekaniem o winie i chcesz, aby Twój współmałżonek wypłacał Ci alimenty? Jest na to szansa, jednak możliwe jest to wyłącznie w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie. Alimenty na byłego małżonka mają zapobiegać sytuacji, w której na skutek rozwodu warunki życia jednego z małżonków gwałtownie się pogorszą. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, oczywiście z pomocą prawnika rodzinnego w Gdańsku. 

 

Ubezwłasnowolnienie

 

Ubezwłasnowolnienie to skomplikowany proces prawny, w wyniku którego osoba traci zdolność do podejmowania decyzji prawnych i zarządzania swoimi sprawami osobistymi i majątkowymi. Procedura ta może zostać zastosowana w przypadku, gdy osoba taka ze względu na kiepski stan zdrowia psychicznego nie jest w stanie samodzielnie podejmować decyzji dotyczących swojego życia. 

 

Aby ubezwłasnowolnienie było możliwe, konieczne jest postawienie diagnozy przez lekarza psychiatrę lub innego specjalistę medycznego, który potwierdzi brak zdolności do samodzielnego funkcjonowania. Następnie sąd podejmuje decyzję w tej sprawie na podstawie dostępnych dowodów i opinii. Niestety, sprawy o ubezwłasnowolnienie na ogół są niezwykle trudne dla najbliższych członków rodziny, dlatego wsparcie adwokata rodzinnego w Gdańsku może okazać się niezbędne. Sprawi to, że sprawa, przynajmniej w pewnym stopniu, nie będzie tak trudna dla rodziny osoby chorej. 

 

Władza rodzicielska – pozbawienie lub ograniczenie 

 

Sprawy związane z pozbawieniem lub ograniczeniem władzy rodzicielskiej są niezwykle skomplikowane. Niezbędny jest tutaj odpowiedni materiał dowodowy, często w postaci orzeczeń lekarskich, opinii biegłych psychiatrów i psychologów czy też zeznań świadków. Niejednokrotnie sprawy takie toczą się miesiącami. 

 

Jeśli chcesz pozbawić drugiego rodzica władzy rodzicielskiej, z uwagi na fakt, że nie radzi on sobie z zajmowaniem się maluchem, droga sądowa będzie najlepszym wyborem. Nie należy jednak rezygnować z pomocy prawnej, ponieważ sąd potrzebuje niezbitych dowodów na to, że pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej rzeczywiście jest zasadne. 

 

Ustalenie lub zmiana miejsca pobytu 

 

Ustalenie lub zmiana miejsca pobytu dziecka to procedura prawna, w wyniku której sąd może zdecydować o określeniu stałego miejsca zamieszkania dziecka lub o zmianie dotychczasowego miejsca pobytu. Proces ten ma na celu uregulowanie kwestii związanych z opieką nad dzieckiem i ustaleniem, gdzie będzie ono mieszkać na stałe. Jeśli obecne miejsca zamieszkania nie jest odpowiednie dla dziecka, sąd może podjąć decyzję o jego zmianie. 

 

Procedura ustalania lub zmiany miejsca pobytu dziecka może przebiegać na kilka sposobów, jednak zawsze sąd bierze pod uwagę szereg czynników i kwestii, do czego opiekunowie mogą nie być przygotowani. Dobry adwokat rodzinny w Gdańsku może okazać się tutaj bardzo pomocny. 

 

Ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa 

 

Ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa to proces, w wyniku którego na drodze prawnej określa się, czy dana osoba jest biologicznym ojcem dziecka. Procedura ta może zostać podjęta, gdy istnieją wątpliwości co do ojcostwa lub gdy jedna ze stron chce potwierdzić (lub zaprzeczyć) swojemu genetycznemu powiązaniu z dzieckiem. 

 

Adwokat od prawa rodzinnego w Gdańsku może być istotnym wsparciem zarówno dla ojca, który chce zaprzeczyć lub potwierdzić swoje ojcostwo, jak i dla matki dziecka. W niektórych przypadkach może to być pomoc także dla dorosłych dzieci, u których pojawiają się wątpliwości. Jedno jest pewne – sprawy takie nie są proste, dlatego pomoc prawna może okazać się niezbędna. 

 

Ustalenie kontaktów z dzieckiem 

 

Ustalenie kontaktów z dzieckiem to niejednokrotnie złożony proces, w którym sąd decyduje o określeniu i uregulowaniu praw rodzica do spotykania się, odwiedzania i spędzania czasu z dzieckiem. Procedura ta jest stosowana w przypadkach, gdy rodzice lub opiekunowie nie żyją razem, a konieczne jest ustalenie jasnych zasad i harmonogramu kontaktów, aby zapewnić dziecku możliwość utrzymywania relacji z obiema stronami rodziny. Dotyczy to również wspólnych wyjazdów, wakacji i wielu innych kwestii. 

 

Jeśli między rodzicami nie ma zgody co do tego, jak mają wyglądać kontakty z dzieckiem, może okazać się, że niezbędne będzie postępowanie sądowe. Sąd pomoże w ustaleniu, w jaki sposób kontakty między rodzicem a dzieckiem mają wyglądać. Niezależnie od tego, czy walczysz o swoje kontakty z dzieckiem, czy może chcesz ograniczyć te kontakty u drugiego rodzica, pomoc adwokata z Gdańska od spraw rodzinnych z pewnością Ci się przyda. 


Nasza Kancelaria zajmuje się także sprawami rodzinnymi w Gdyni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Zadzwoń! Adwokat z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie/dla Was opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Adwokat Gdańsk – sprawy rodzinne

 

Poszukiwanie adwokata w Gdańsku od spraw rodzinnych nie jest prostym zadaniem. Na rynku jest wiele kancelarii, jednak – jeśli zależy Ci na wygraniu sprawy – musisz upewnić się, że wybrany adwokat będzie w stanie zapewnić Ci dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebujesz.

 

Doskonałym rozwiązaniem będzie rozmowa z prawnikiem, podczas której przekonasz się, jak może wyglądać taka współpraca, a przy okazji upewnisz się, że udzielona pomoc prawna będzie na najwyższym poziomie. Sprawy rodzinne bywają niezwykle skomplikowane, dlatego adwokat w Gdańsku od spraw rodzinnych powinien mieć szeroką wiedzę, wieloletnie doświadczenie i sporo sukcesów na swoim koncie. 

 

Postaraj się również zapoznać z niezależnymi opiniami na temat danej kancelarii. W ten sposób przekonasz się, jak wielu osobom udało się osiągnąć korzystny wyrok dzięki zespołowi prawników z tej kancelarii. Takie informacje na pewno będą bardzo przydatne. 

 

Adwokat – prawo rodzinne Gdańsk

 

Prawo rodzinne jest niezwykle złożone. Obejmuje ono między innymi sprawy związane z podziałem majątku, rozdzielnością majątkową, ubezwłasnowolnieniem, opieką nad dziećmi, alimentami czy ustaleniem ojcostwa. Warto więc wybrać adwokata od prawa rodzinnego w Gdańsku, który specjalizuje się dokładnie w tym zakresie, jaki Ciebie interesuje. 

 

Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na sukces. Pamiętaj – od tego, jaki będzie wyrok w Twojej sprawie, mogą zależeć na przykład Twoje kontakty z dzieckiem w najbliższych latach. Nie warto więc rezygnować z pomocy prawnej, ponieważ może to być jedna z Twoich najlepszych inwestycji, a korzystny dla Ciebie wyrok będzie miał ogromne znaczenie zarówno dla Ciebie, jak i dla bliskich Ci osób. 

 

Adwokat rodzinny Gdańsk – warto postawić na profesjonalną pomoc prawną 

 

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z profesjonalnej pomocy prawnika rodzinnego w Gdańsku. Do naszej kancelarii adwokackiej TEMIDA nieustannie przychodzą nowi klienci, którym zależy na naprawdę konkretnej pomocy. Niektóre sprawy są dla nas ogromnym wyzwaniem i wymagają wielotygodniowej, ciężkiej pracy kilku adwokatów z naszego zespołu. Zawsze jednak robimy wszystko, aby wyrok był korzystny dla naszego klienta. 

 

Obecnie możemy pochwalić się wieloma wygranymi sprawami, a mnóstwo naszych klientów do dzisiaj cieszy się z korzystnego wyroku. Często są to bardzo złożone sprawy rodzinne, związane na przykład z potwierdzeniem ojcostwa czy opieką nad dzieckiem. Tym bardziej wygranie takich spraw jest dla nas niebywale ważne – wiemy bowiem, że ma to realny wpływ na życie nie tylko naszych klientów, ale też ich rodzin. 

 

Dobry prawnik rodzinny Gdańsk – nie musisz dłużej szukać 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy dobrego adwokata rodzinnego w Gdańsku, zapraszamy do kontaktu. Możesz skorzystać z naszego wsparcia na etapie przygotowania pozwu lub już w trakcie trwania postępowania, jeśli nie przebiega ono zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. 

 

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Skontaktuj się z nami, a zrobimy wszystko, aby Ci pomóc. Dobry adwokat rodzinny Gdańsk jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że do nas zadzwonisz, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania lub umówimy się na spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie.