+48 574 515 742 | +48 58 354 10 88 | info@kancelaria-temida.com | ul. Lendziona 4E, 80-264 Gdańsk| Panel Klienta

Adwokat rozwody Gdańsk - rozwody Trójmiasto

Nasza Kancelaria specjalizuje się w sprawach rozwodowychDziałamy na rynku już ponad 10 lat, a z naszego doświadczenia skorzystało już wiele osób z Trójmiasta i nie tylko.

 

Jeśli szukasz dobrego adwokata od rozwodów w Gdańsku, zapraszamy do kontaktu! 

Zdaj się na nasze doświadczenie!

W czym możemy pomóc przy rozwodzie? Umów się na rozmowę z adwokatem od rozwodów z naszej Kancelarii w Gdańsku 

01

Jesteś w trakcie rozwodu, ale nie przebiega on po Twojej myśli?

02

Planujesz się rozwieść, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

03

Macie małe dziecko/dzieci i nie wiesz, jak przeprowadzić rozwód w sposób najbardziej bezkonfliktowy?

W trakcie sprawy rozwodowej dokonamy również ustalenia:

kontaktów z dziećmi

władzy rodzicielskiej

wysokości alimentów

winy za rozpad małżeństwa


Nasza Kancelaria zajmuje się także sprawami rozwodowymi w Gdyni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Prawnik od rozwodu Gdańsk – rozwód z orzekaniem o winie

Przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie miarkują winy małżonków. Co to znaczy? Małżonek, który jakimkolwiek swoim negatywnym zachowaniem przyczynił się do rozpadu małżeństwa, winien zostać uznany za wyłącznie winnego rozpadu małżeństwa (jeśli drugiemu małżonkowi nie można zarzucić negatywnego zachowania) lub współwinnego rozpadu małżeństwa.

 

W przypadku orzekania o winie sąd nie może mieć wątpliwości co do tego, który z małżonków ponosi winę za trwały rozkład pożycia małżeńskiego. W związku z tym sprawa taka może trwać nieco dłużej, niż postępowanie rozwodowe za porozumieniem stron. Konieczne może być postępowanie dowodowe. W takich przypadkach wyrok może zapaść już na pierwszej rozprawie, a wpływ na to ma między innymi przemyślany pozew o rozwód.

 

Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

 

Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelaria Prawną w Gdańsku. Umów się na rozmowę z prawnikiem od rozwodów, który doradzi dla Ciebie najlepszą opcję rozwodu. 

Zadzwoń! Adwokat z naszej Kancelarii w Gdańsku doradzi i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie/dla Was opcję.

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Opieka nad dzieckiem – prawnik od rozwodów w Trójmieście pomoże w wypracowaniu rozwiązania

 

W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka. Ograniczenie władzy rodzicielskiej również jest możliwe, ponieważ dla sądu nadrzędne jest dobro małoletnich dzieci. Najczęściej jednak jeden z rodziców zobowiązany zostaje do płacenia alimentów.

 

Władza rodzicielska i opieka nad dziećmi to kwestia, którą obejmuje sprawa rozwodowa. Sposób wykonywania władzy rodzicielskiej jest zależny od wielu czynników. Sąd dokładnie przeanalizuje całą sytuację, jeśli chodzi o wspólne małoletnie dzieci. Dobrze skonstruowany pozew o rozwód ma tutaj kluczowe znaczenie.

 

W trakcie sprawy rozwodowej prawdopodobnie na jednego rodzica nałożony zostanie obowiązek alimentacyjny. To również zależy od sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej i od tego, który z rodziców będzie sprawował opiekę nad dziećmi. W skrajnych przypadkach sąd może zdecydować się na pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców, choć w praktyce rzadko zdarza się to w postępowaniu sądowym związanym z rozwodem.

 

Sąd uwzględnia pisemne porozumienie małżonków o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem po rozwodzie, jeżeli jest ono zgodne z dobrem dziecka. To samo dotyczy również takich kwestii, jak obowiązek alimentacyjny. Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka wymaga innego rozstrzygnięcia. 

 

Rozwody Gdańsk – co dalej ze wspólnym mieszkaniem?

 

Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym orzeka także o sposobie korzystania z tego mieszkania przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania rozwiedzionych małżonków. W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swoim rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka.

 

Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego. 

 

Podział majątku wspólnego małżonków – sprawy rozwodowe mogą być bardzo skomplikowane

 

Podział majątku wspólnego to jedna z tych kwestii, z powodu których sprawy rozwodowe są bardzo skomplikowane. Należy jednak wiedzieć, że najczęściej podział majątku wspólnego odbywa się w oddzielnym postępowaniu, z reguły już po dokonaniu orzeczenia rozwodu przez sąd. Rzadko kwestia ta rozpatrywana jest w sprawach rozwodowych, głównie dlatego, że jeśli między małżonkami nie ma zgody, jeśli chodzi o podział majątku, sprawa taka może toczyć się przez długi czas.

 

Skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej w kwestii podziału majątku małżonków jest najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na to, że podział majątku odbędzie się na korzystnych dla Ciebie warunkach. Jeśli chodzi o rozwody Gdańsk, nasza kancelaria adwokacka ma szerokie doświadczeniem w sprawach rozwodowych związanych z podziałem majątku.

 

Alimenty od byłego małżonka – adwokat od rozwodów w Gdańsku pomoże w ich uzyskaniu

 

Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku. 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelaria Prawną. Umów się na rozmowę z prawnikiem od rozwodów w Gdańsku, który doradzi Ci najlepszą opcję rozwodu. Postępowanie rozwodowe z orzekaniem o winie to doskonała szansa na uzyskanie alimentów od byłego małżonka, należy więc odpowiednio skonstruować pozew o rozwód – właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy naszej kancelarii prawnej.

 

Rozwód Gdańsk – postaw na profesjonalne wsparcie

 

Małżeństwo może się rozpaść z bardzo różnych powodów. Bez względu na to, dlaczego do tego doszło, jedynym sposobem na sprawne zakończenie związku małżeńskiego jest rozwód. Dla starających się o przeprowadzenie sprawy rozwodowej i uzyskanie tym samym odpowiedniego wyroku, nieocenionym wsparciem może okazać się doświadczony prawnik od rozwodów, zwłaszcza gdy jest on profesjonalistą, a więc np. adwokatem od rozwodów w Gdańsku.

 

Co warto wiedzieć o rozwodach? Okazuje się, że podstawowe informacje ułatwią znalezienie adwokata, który mógłby poprowadzić sprawę – także w Gdańsku czy w pozostałych miastach Trójmiasta. Wiele osób poszukiwanie pomocy prawnej zaczyna od wpisania w wyszukiwarkę słowa typu „prawnik rozwód Trójmiasto” czy „adwokat rozwód Gdańsk”.

 

Należy jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy dana kancelaria specjalizuje się w rozwodach oraz czy wybrany adwokat ma na swoim koncie sukcesy w tym zakresie. Im bardziej doświadczony będzie prawnik od rozwodów w Gdańsku, tym większa szansa na to, że wynik rozwodu będzie dla Ciebie satysfakcjonujący.

 

Jak złożyć pozew rozwodowy?

 

Osoby, które planują swój pierwszy rozwód w życiu, bardzo często nie wiedzą, co robić. Pozew rozwodowy należy złożyć do Sądu Okręgowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Złożenie pozwu w Sądzie Okręgowym to jedna z możliwości. Istnieje także opcja przesłania pozwu tradycyjną pocztą. Pozew o rozwód powinien zawierać dołączony dowód uiszczenia opłaty sądowej.

 

Kluczowe jest jednak to, aby treść pozwu rozwodowego spełniała wszystkie wymogi formalne oraz by pozwalała sądowi na dokładne zapoznanie się z sytuacją. 

 

W pozwie rozwodowym powinny zostać określone takie kwestie:

 

  • w jaki sposób doszło do rozkładu pożycia małżeńskiego, 
  • kiedy to nastąpiło,
  • kto ponosi winę rozkładu pożycia,
  • czy małżonkowie oczekują orzekania o winie. 

 

Zupełny rozkład pożycia jest warunkiem koniecznym do uzyskania rozwodu. Jeśli taki rozkład nie nastąpił, sąd może zaproponować orzeczenie separacji.

 

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o to, aby pozew o rozwód przygotowała profesjonalna kancelaria adwokacka. Rozwód w Gdańsku nie musi być bardzo skomplikowany, co z pewnością jest ważne dla osób, które chcą zakończyć sprawę rozwodową jak najszybciej.

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku regularnie rozpatruje sprawy rozwodowe, a także inne sprawy z zakresu prawa rodzinnego, np. dotyczące władzy rodzicielskiej, podziału majątku czy orzekania o winie. Powierzenie sprawy adwokatowi od rozwodów w Gdańsku sprawi, że całe postępowanie nie będzie dla Ciebie tak stresujące.

 

Co musisz wiedzieć przed rozwodem? Prawnik rozwodowy z Gdańska wyjaśnia

 

Rozwód zawsze jest wynikiem ciągu zdarzeń, które ostatecznie prowadzą do rozpadu pożycia małżeńskiego. Rozpad ten jest warunkiem orzeczenia rozwodu przez sąd. Jednocześnie za rozpad pożycia zawsze ktoś ponosi winę – jeden małżonków bądź każdy z nich.

 

Kwestia władzy rodzicielskiej

 

W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka. 

 

Sąd uwzględnia pisemne porozumienie małżonków o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem po rozwodzie, jeżeli jest ono zgodne z dobrem dziecka.

 

Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka wymaga innego rozstrzygnięcia. Takie sytuacje zdarzają się zarówno w Gdańsku, jak i w innych polskich miastach. Zawsze jednak prawnik od rozwodów powinien uczynić wszystko, aby doszło do tego tylko w absolutnie wyjątkowych okolicznościach. Rozwody po prostu nie powinny odbijać się negatywnie na dzieciach.

 

Treść orzeczenia rozwodu – co musisz wiedzieć?

 

Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym orzeka także o sposobie korzystania z tego mieszkania przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania rozwiedzionych małżonków. W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka.

 

Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego. Adwokat od rozwodów z Gdańska z pewnością pomoże uzasadnić przed sądem tego rodzaju żądania. Dlatego warto skorzystać z jego wsparcia.

 

Rozwód a alimenty dla drugiego małżonka – najważniejsze zasady

 

Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku. W końcu rozwód nierzadko prowadzi do rzeczywistego pogorszenia się stopy życiowej jednego z małżonków – zwłaszcza tego, który poświęcił się prowadzeniu domu czy opiece nad dzieckiem kosztem swojego rozwoju zawodowego. Tego typu spraw rozwodowych jest naprawdę wiele. Na szczęście przy współpracy z adwokatem rozwodowym osoby takie zwiększą swoje szanse na uzyskanie alimentów, a także na doprowadzenie do korzystnego podziału majątku – i to już na pierwszej rozprawie!

 

Rozwód Gdańsk – adwokat rozwodowy w Gdańsku zapewni Ci wsparcie na każdym etapie sprawy rozwodowej!

 

Już jakiś czas temu doszło do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego między Tobą a Twoim współmałżonkiem? Nie możecie dojść do porozumienia w kwestii orzeczenia rozwodu lub takich spraw, jak władza rodzicielska czy temat podziału majątku?

 

Pozew o rozwód w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. Pozwala on na zakończenie nieudanego związku oraz na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Odpowiednio przygotowany pozew o rozwód sprawi, że postępowanie nie będzie trwało długo. Jest szansa na to, że Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrzy sprawę bardzo szybko, nawet w przypadku orzekania o winie.

 

Rozwód Gdańsk – to kwestia, która u wielu osób budzi wiele emocji. Nie da się bowiem ukryć, że postępowanie rozwodowe jest niezwykle skomplikowane. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata od rozwodów w Gdańsku – dzięki niemu otrzymasz pomoc na każdym etapie, także w sądzie, a Twoja sprawa zakończy się w sposób, który będzie dla Ciebie satysfakcjonujący. Koniecznie skorzystaj z pomocy prawnika, który na co dzień zajmuje się prowadzeniem spraw rozwodowych!